| AdiIRM a întrebat:

Salut! Dacă o sa fac facultatea de istorie, pot face masterul la altceva, exemplu la drept?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, daca este vorba de un domeniu inrudit cu istoria, de ex. din istoria dreptului romanesc.

| RxTx a răspuns:

Te primesc pe la serviciile secrete daca ai note deosebite ieși sef de promoție apoi iti spun ei ce alte facultăți să mai faci ca le trebuie oameni cu capul mare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți, nu pentru că ar fi interzis, ci pentru că nu cunoști suficient subiectul respectiv, pentru a face un master în el.

| haileewatson a răspuns:

Da, poti face masterul in ceva diferit, dar examenele de admitere la master se dau din materia masterului respectiv.

De exemplu la master in drept se da examen de admitere din materia de drept de la licenta si sunt zeci de carti. Cum poti stii materia respectiva daca tu ai facut istorie?