| ZbarMario a întrebat:

Salut,daca sunt la mate info și vreau să mă transfer la filologie trebuie sa dau diferente? Dacă da, la ce?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, dai la limba lat(r)ină

| ZbarMario explică (pentru sierra1):

Atât? Că am înțeles că și la muzica și desen

| sierra1 a răspuns (pentru ZbarMario):

Nu mami, doar atât

| ZbarMario explică (pentru sierra1):

Mersi tatilaughing și se dă greu? Că eu nu am făcut latina niciodata

| sierra1 a răspuns (pentru ZbarMario):

Ia manualul mami și vezi acolo cum e!

... cu plăcere

| ZbarMario explică (pentru sierra1):

N am, tatilaughing

| sierra1 a răspuns (pentru ZbarMario):

Cere mami, de la viitorii colegi - e de datoria ta

(spunându-mi "tati" admiți cumva că eu te-am făcut?)

| ZbarMario explică (pentru sierra1):

O sa cer tati daca mai sunt locuri
Și tu cum îmi spui mami

| glasulfilologului a răspuns:

O sa dai diferența doar la Latină. Acum depinde de profesor cât de dificil o sa fie testul.
La noi cel puțin profesoara a fost super, cei care s au transferat nu au întâmpinat o anumită dificultate.
Acum ție o sa ti se dea materia în primele 2 săptămâni de școală și cel mai probabil în prima luna o sa dai și acea diferența.
Oricum sa nu ti faci griji, nu e imposibil. Acum întreabă-i și tu pe cei de la Filo cum e profesoara