| CronikusXD a întrebat:

Salut! Daca urc intr-un tren CFR în care spune pe site ca nu mai sunt locuri, ce se poate întâmpla? Imi pot lua bilet din tren? Ma da jos la prima statie? Mentionez ca e vorba de o distanță de vreo 55 kilometri si o durata de o ora intr-un Regional-Express Dej-Cluj.
Mersi de raspuns!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bilet cumperi de la ghiseu, din gara. Fara loc. Numai la trenurile particulare cumperi bilet din tren.
Zi mai bine ca vrei sa calatoresti fara bilet „doar" pe distanta de 55 km.

| mi25 a răspuns (pentru darrio2007):

Si la CFR poti cumpara bilet din tren, platind o suprataxa.

| darrio2007 a răspuns (pentru mi25):

Ok.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Procedura este așa. Cauți și anunți tu pe controlor că nu ai bilet și dorești să îți cumperi bilet de la el, nu aștepta să te găsească el fără bilet, ceea ce se consideră infracțiune. Să ții cont că biletul cumpărat în tren e mai scump.

| mihai69 a răspuns:

Poți lua bilet fără loc.
Poți lua și din tren, dar la CFR costă mult mai mult.

| ReddY25 a răspuns:

Direct din tren poti lua

| 2Fear a răspuns:

Salut, poți achiziționa direct din tren, bilet!