| Morpheu a întrebat:

Salut,
Dacă vreau să mă transfer după încheierea primului an de facultate de la o specializare la alta (de exemplu dacă vreau să mă mut de la științe politice la psihologie) o să încep facultatea de psihologie din anul I sau mă transfer în anul II de facultate? În condițiile în care am terminat primul an la științe politice unde am avut și curs de psihologie.

4 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu poti sa te transferi intre specializari. Poti, cel mult, sa te transferi de la o facultate la alta pe aceeasi specializare.
Daca vrei sa incepi o noua specializare, renunti la facultatea asta si dai examen pentru a intra la alta specializare.

| Yurisa a răspuns:

Incepi de la anul I si platesti si taxa

| 1231242 a răspuns (pentru Yurisa):

De ce la taxă?!

| Yurisa a răspuns (pentru 1231242):

Pai daca ai facut un an la buget la alta facultate, sa zicem, si te duci la alta si incepi cu anul I, trebuie sa platesti taxa. Statul iti plateste o singura facultate, incepand cu anul II poti fi la buget din nou.