| cosmin1324 a întrebat:

Salut, daca vrei sa muncesti vara ca sezonier si ai venit, dar totusi nu depasesti ca venit pe membrul de familie minimul pe economie, mai poti primi bursa sociala pe semestrul 1 la facultate?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Atata timp cat nu depasesti venitul specificat de facultate poti lucra oriunde si sa iei bursa sociala.

| cosmin1324 explică (pentru Frank51):

Mersi, studiez automatica la UTCN si avem de completat o astfel de declaratie pentru bursa sociala si m-a cam incurcat faza cu nu sunt angajat https://imgur.com/ir7yWTQ

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă e numai sezonier, nu se ia in calcul.