| RazvanP9 a întrebat:

Salut, dacca vreau sa ma transfer la un liceu cu profilele : mate info, filo, bio chimie, si nu intru la un profil cun ar fi filo. Atunci poti sa intri la altul gen mate-info, sau mai trebuie sa astepti un an?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să depui Cerere de transfer la mai multe licee ( pe rând, în ordinea preferinţelor ) şi vezi la care vei fi acceptată happy

Vezi mai multe detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat la cealaltă întrebare...

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| neioa96 a răspuns:

Salut,poti sa te transferi doar daca sunt locuri la profilul respectiv, de exmpul daca la mate-info nu sunt locuri si sunt la filo o sa te bage la filo dar trebuie sa ai media mai mare decat a elevului/ei cu ceea mai mica medie a clasei respective si v-a trebuii sa dai niste diferente (materiile pe care ei le-au facut si tu nu) dar sa nu te sperii de ele ca le trece toata lumea, sunt doar o formalitate. Sper ca ti-am fost de ajutor, succes!

| RazvanP9 explică (pentru neioa96):

Eu vreau sa ma transfer la mate info. Doar ca la mine in clasa sunt foarte multi elevi cu note mai mari decat ale mele. Cam toti vor la bio chimie si la filo. Si voiam sa stiu daca cei care nu intra la filo sau bio chimie, pot sa intre la mate info iar eu sa nu mai am sanse.