| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Dar despre sumerieni ce spuneti? Au avut ei o civilizatie atat de avansata, mai avansata chiar decat cea din epoca noastra? Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Civilizatia noastra este orice, numai avansata nu, atita vreme cit orice progres stiintific major este facut in primul rind datorita unor scopuri malefice (vezi dezvoltarea motoarelor si a aeronauticii din timpul celui de-al doilea razbel, par example). Despre sumerieni... numai de bine!winking

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Intr-adevar,sumerienii au avut una dintre cele mai avansate civilitatii pentru vremea lor, dar in niciun caz nu a fost mai avansata ca a noastra. Funda?

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Anonimuuuussssss):

Imi poti da mai multe detalii despre civilizatia sumeriana?