| DavidAndrei11 a întrebat:

Salut, dau examen la vara si ma descurc bine la scoala, iau note destul de ok as zice la romana si mate, dar la simularea asta am luat 5 la mate si 6 la romana. Oare am vreo sansa sa iau macara 7 la romana si mate in examen? Fac cam 2 ore pe zi suplimentar la rom si mate.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca simulare este foarte usoara si tu nu ai fost caabil sa iei decat 5 si 6, cum crezi tu ca vei lua note mult mai mari la examenul real, care-i mult mai greu?
Nu cred ca te vei descurca, daca nu pui mana sa lucrezi si in weekend cate 10-12 ore.

| sierra1 a răspuns:

"am vreo sansa sa iau macara 7 la romana si mate"

ai putea lua macaraua aia de 7 DACĂ ai lăsa dracului netu și ai pune mâna pe carte. De AZI!

| AdioTPU a răspuns:

Mareste timpul de ore suplimentare, de la 2 la 4 de exemplu.

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Cu 5 si 6 tu zici ca te descurci bine? Eu zic ca nu.
Si cum sa iei 7 la examen cand simularile sunt mai usoare?
Munceste mai mult. Fa mai multe ore suplimentare.

| DavidAndrei11 explică (pentru MiraMiraMira987654321):

Am ca note mai bune ca si in simulare. Toatr lumea zice ca evaluarea nationala e mai usoara ca si simularea