| onetwothree a întrebat:

Dau funda. Sunt studenta in anul 1 la biologie si de saptamana viitoare incep sa am recapitulari si apoi primele examene din sesiune. Vreau sa va cer un sfat, cum sa invat atata materie, cum sa extrag ideile principale pentru ca materia e prea multa. Multa lume spune ca trebuie sa stii cum sa inveti la facultate si asta e ceea ce vreau sa aflu. Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| Flynn2001 a răspuns:

Mama a fost studenta la medicina. Trebuie sa iti propui un numar de pagini pe zi, sa subliniezi cu culori si seara sa te recompensezi cu ceva mic. Poti sa iti scoti ideile principale pe un alt caiet. Funda?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la facultate iar pe parcursul semestrului profesorii au spus ce ne dau la examen 1-2 lecti mai importante iar in rest am invatat ce au predat spre final
De la inceputul materiei eu nu am primit pana acum iar daca nu crezi ca reusesti cupara o casca pentru copiat ajuta f mult

| AIexxandrra a răspuns:

Pai intai citeste materia si scoate esentialul din ea si apoi invata