| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp tot îmi vine în cap că unii oamenii nu trebuie respectați sau că cu unele fete nu trebuie să vorbești frumos, chiar dacă câte odată sunt de treabă, întrebarea este: Ar fi bine să numai bag unele persoane înseamă, să-mi spun opina verde-n față?
Sau ar fi mai bine să le vorbesc frumos chiar dacă ele vorbesc aiurea despre mine.
Cum credeți că-i mai bine, vă rog niște sfaturi.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| dovahkiin9386e6e a răspuns:

Iti spun direct, nu baga persoanele idioate in seama, ele te vor duce la disperare si asta va durea, poate duce chiar si la sinucidere, cel mai bine e sa nu iti pese

| anonim_4396 explică (pentru dovahkiin9386e6e):

Merci mult, ai fundă.

5 răspunsuri:
| Lola05 a răspuns:

Îți spun un singur lucru: Indiferența doare mai tare decât bârfa sau cuvintele urâte happy

| anonim_4396 explică (pentru Lola05):

Frate, merci mult, v-aș da la toti fundă, dar nu pot, ești o persoană bună.

| Ryss a răspuns:

Stiu cum e.
Mulți îmi spun" "Ignoră"
Dar eu nu pot ignora.

Dar stim cu toții că ignorarea doare cel mai tare.

| anonim_4396 explică (pentru Ryss):

Merci.