| Vlad_Voinic_1980 a întrebat:

De curând am terminat cu examenele și am intrat pe un profil uman (filologie). Notele mele au fost 6.80 la mate si 9.30 la romana. Sunt foarte pasionat de calculatoare si de crearea unor pagini web! Urmez un curs privat in acest domeniu. Credeți ca pot deveni ceva pe viitor având in vedere profilul pe care sunt?

2 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Lasă profilul mate-info dacă nu te pasionează C++ și matematica, căci la BAC dai matematică M1 obligatoriu și proba la alegere e biologie, chimie, fizică sau informatică (C/C++). Nu contează profilul la care ești. Contează ce știi să faci și facultatea.

| Norbert335 a răspuns:

Poti dar mai greu, te sfatuiesc sa inveti bine si sa intrii la mate info din vara viitoare. iar dupa mergi la o facultate de informatica ceva!