| deaivid a întrebat:

Salut, deci am vazut ceva articol legat de drepturile elevului in care scria asa:
" dreptul de a primi rezultatele evaluarilor scrise in termen de maximum 15 zile lucratoare. In cazul in care s-a depasit numarul de zile ce as putea sa fac? Am citit undeva ca am dreptul sa nu imi mai treaca nota sau sa imi reevalueaze testul?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este adevarat ce ai citit, este unul dintre drepturile educationale ale elevului, prevazut in Statutul elevului.
De asemenea tot in Statut este prevazut dreptul de a contesta nota la o evaluare scrisa si sa-ti fie reevaluata dar nu ai dreptul sa nu ti se treaca nota in catalog.