| AndressBom a întrebat:

Salut, doresc sa ma transfer la vara din clasa a X-a la un liceu pe profil de mate-info iar eu sunt pe stiinte. Este vreo diferenta pe care va trebui sa o sustin? Tin sa mentionez ca pe primul semestru am avut 9, 78 cu media 9 la matematica, 9 la chimie si 10 la fizica,

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte ok, nu te oprește nimic să te transferi. Eu sunt la MI, in clasa. 11-a. La științe e mai multă chimie, însă la Mate info, este mate și incoativă, la care nici acum nu o înțeleg. Eu zic să te transferi, acest profil îți deschide mai multe posibilități pe viitor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi pare rău dar în loc de incoativă, am scris informatică, dar telefonul m-a corectat, greșit.

| Feri5 a răspuns:

Dai diferență la mate M1 și la info. În rest, e ok cu materiile de la științe ale naturii...

| Iuli122122 a răspuns:

Trebuie sa-ti raspunzi la intrebarea urmatoare... la materiile in genul matematicii chimiei si fizicii ce fel de profesori erau? Ai luat notele pe meritele tale, sau ai fost „favorizat"? Dacă ai luat notele pe meritele tale, atunci te poti transfera fără griji, insă dacă raspunsul este negativ, gandeste-te mai bine...e posibil să nu poti „supravietui" marelui „chin" de se plang ei.Peste tot e greu.

| AndressBom explică (pentru Iuli122122):

Nu e de favorizat, sunt genul care tace si face nu ma prea bag in seama cu profesorii... insa vreau sa stiu daca trebuie sa dau vreo diferenta ca sa ma mut pe profil