| Alexander92 a întrebat:

Doresc sa stiu dupa cat timp se elibereaza diploma de bacalaureat in situatia in care am sa sustin acest examen in sesiunea iunie/iulie din anul acesta.

Intentionez sa ma inscriu la o universitate in Uk deci este foarte probabil sa am nevoie de diploma in original.

Multumesc pentru atentie si raspunsuri!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In mod normal ar trebui in cel mai scurt timp. Se poate intarzia dupa cat chef de munca au angajatii scolii. Oricum adeverinta care este dovada promovarii bacalaureatului se da in 15 zile lucratoare. Aceasta adeverinta este valabila 12 luni. Deci ei in 12 luni trebuie sa-ti dea diploma. Pe vremea lui Ceausescu, cand se lucra, eu am primit-o in circa o luna.

| Yurisa a răspuns:

In aproximativ 2 saptamani, cel putin asa a fost la mine

Răspuns utilizator avertizat