| Ckapa a întrebat:

Salut, dupa dobandirea licentei in cadrul Facultatii de Educatie fizica si Sport, te poti angaja imediat? Si cu ce salariu pornesti?
P.s. Daca este cineva care a trecut prin aceasta facultate, cam ce faci la facultate?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pai mai întâi trebuie sa găsești unde sa te angajezi. Mai toți se fac profesori dar pentru asta trebuie sa urmezi și modulul psihopedagogic. Dar nu trebuie sa lucrezi neaparat in domeniu.

| Ckapa explică (pentru Bondarel99):

Spui ca dupa ce iei diploma de licenta de la aceasta facultate, trebuie sa studiezi si Pedagogia invatamantului primar si prescolar(P.I.P.P.)?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Ckapa):

Nu. In primul an de facultate trebuie sa te înscrii și la modulul ala. Face parte tot din facultate, se pune ca o materie in plus dar nu e obligatorie pentru ca poate nu toți vor sa fie profesori. Modulul asta durează vreo 4-5 semestre și ai nevoie de el ca sa fii profesor.