| ionut75 a întrebat:

E adevarat ca simularile sunt mai grele decat bac-ul?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu-i chiar asa, la romana de exemplu la simulari dau poezii mai grele, unde mai greu iti dai seama de mesaj, figuri de stil etc.
Chiar si la opera de la subiectul 3, acolo da, ori stii ori nu stii, dar la simulari mai dau si opere ciudate la subiectu 3 care nu se dau in mod normal si la bac mai mereu dau operele clasice care se dau mai mereu.
La mate nu ma pronunt ca n-am dat bacu la mate.
Iar la istorie, unde-s cerinte pe baza de text, la simulari pot sa dea texte ceva mai greu de inteles unde nu lucrezi cu atata usurinta pe text sau n-ai suficiente indicii sa-ti dai seama cum trebuie de perioada.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De cele mai multe ori da.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu. Simulările sunt asemănătoare cu examenul de bacalaureat. Olimpiadele sunt cele care au un grad mai ridicat de dificultate.

| Clorox a răspuns:

O simulare simuleaza examenul de bacalaureat (RIP logic), e acelasi lucru.
Acum depinde ce ti se pare greu, ce e greu pentru tine poate fi usor pentru altcineva cand vine vorba de bacalaureat.

| Adry05 a răspuns (pentru Clorox):

Ba chiar se dau mai grele ca sa-i motiveze sa invete pe ultima suta de metri, mereu au fost un pic mai grele.

| Clorox a răspuns (pentru Adry05):

Tot acelasi model este, indiferent daca e greu sau nu. Cum am zis, depinde de varianta si depinde ce ti se pare greu. Cum spunea profesoara mea de romana ''Nimic nu este greu cat timp stii''.

| Clorox a răspuns (pentru Adry05):

Bine punctat...

| Adry05 a răspuns (pentru Clorox):

Nu-i chiar asa, la romana de exemplu la simulari dau poezii mai grele, unde mai greu iti dai seama de mesaj, figuri de stil etc.
Chiar si la opera de la subiectul 3, acolo da, ori stii ori nu stii, dar la simulari mai dau si opere ciudate la subiectu 3 care nu se dau in mod normal si la bac mai mereu dau operele clasice care se dau mai mereu.
La mate nu ma pronunt ca n-am dat bacu la mate.
Iar la istorie, unde-s cerinte pe baza de text, la simulari pot sa dea texte ceva mai greu de inteles unde nu lucrezi cu atata usurinta pe text sau n-ai suficiente indicii sa-ti dai seama cum trebuie de perioada.