| Stefan_Joita_1999 a întrebat:

Este gresit ca stau 18 din 24 pe calculator la varsta de 12 ani si nu ma duc la scoala?

11 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Aoleooo!---nu numai ca "este gresit" dar este si foarte grav, cu mari repercusiuni asupra dezvoltarii tale din punct de vedere fizic, psihic si comportamental.

| darrio2007 a răspuns:

Foarte gresit. Dar cu scoala ce ai? Sunteti certati?

| johnnny123 a răspuns:

Dar tu părinți nu ai? Sau sunt complet inconștienți?

| cristimihailov a răspuns:

Dai in depresie in cel mai fericit caz...

| Victoria18 a răspuns:

Iti distrugi viitorul(fara scoala e grav) dar mai serios e ca o sa ai grave probleme de sanatate(coloana stramba, probleme serioase de vedere)

| ririsa a răspuns:

In ritmul asta o sa ai nevoie de lupe in loc de lentile la ochelari

| roanunt a răspuns:

Este foarte gresit.
Oare ce faci tu pe calculator? Job-ul meu este in fata calculatorului, dar nu ajung sa stau cat tine. Daca nu mergi la scoala, ce vei face in viata? O sa ajungi la o varsta la care nici internetul nu iti vei permite sa il platesti.

| Laariss a răspuns:

Cel mai mare și prostesc lucru posibil... Îți sacrifici tinerețea stand la PC. Pierzi momente importante din viața ta in fata unui monitor. Riști să pierzi ce este mai important școala, plus că poți să dai in diferite boli foarte severe. Fără glumă, am o cunoștință care stătea de la ora 14 după amiaza până dimineața la PC iar acum la 23 ani are probleme destul de serioase cu coloana, are dureri insuportabile, merge săptămânal la medic.

| alexfab33 a răspuns:

Foarte gresit

| Fetitzacekurai a răspuns:

Tu vorbești serios sau doar faci mișto de noi? Vai de capul meu eu în locul tău nici nu aș mai putea ieși din casă de rușine! Cum adică la 12 ani să te joci toată ziua bună ziua pe calculator?! Ești întreg la minte? Părinții tăi sunt întregi la minte? Mișcă-ți fundul și du-te băi copile la școală și învață și tu ceva că nu exiști doar ca să ții umbră pământului! Apăi în halul ăsta de viitorul tău îți bați joc! Ce rușine!

| ElyEla13 a răspuns:

Cam da. Este greșit. Ai doar 12 ani.
De ce nu te duci la scoala? Parinti tai ce zic?

Orele aceste pe calculator îți afecteza vederea.

Fara scoala ce faci?
Toti care au raspuns au mare dreptate.
DU-TE LA SCOALA