| AnoniMmMzZ a întrebat:

Eu acum am dat probele la romana si mate la liceul militar breaza... am luat 8. Cand se face media cu capacitatea si sunt declarat respins pot sa optez pentru. licee din Bucuresti?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti sa optezi pentru orice liceu, totul este sa ai media de intrare.

| AnoniMmMzZ explică (pentru Ioandelasal):

Pai da... dar am inteles ca daca am optat pentru liceul ala din Breaza ( eu sunt din Bucuresti ) si nu intru, pot intra numai in licee de acolo

| Ioandelasal a răspuns (pentru AnoniMmMzZ):

Nu-i adevarat, la optiuni poti trece mai multe licee si, fiind din Bucuresti, in primul rand poti trece licee din Bucuresti.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să optezi pentru ORICE liceu din Bucureşti ( sau din altă localitate7judeţ, la alegere )!

Vezi alte detalii în "Broşura admiterii 2014" de la linkul :
http://www.ismb.edu.ro/......014_15.pdf

Toate cele bune.