| GodOfThat a întrebat:

Eu am intrat la un liceu, iar dupa ceva timp am aflat niste lucruri naspa si ca este un liceu destul de slab, in ciuda mediei. As vrea sa ma mut pana incepe scoala la alt liceu, se poate face ceva? Daca da, ce si cum? Din cate stiu se poate intra in toamna la un liceu daca mai sunt locuri libere.

Răspuns Câştigător
| relativsausigur a răspuns:

Iei o lista cu toate liceele la care ti-ai dori sa intrii si dai telefoane sa vezi unde mai sunt locuri libere.
Ar trebui sa te poti transfera atat timp cat sunt locuri libere, nu vad unde e problema.
Eu insumi m-am mutat in perioada liceului dupa ce am incheiat un singur semestru din an.

3 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Da, te poti muta, dar trebuie sa te grabesti, vorbeste la cat mai multe licee, pana gasesti un loc liber.

| Mihailovici015 a răspuns:

Te poti transfera in alt liceu abia in semestrului al doilea, dar din cate stiu eu nu poti in clasa a 9-a