| Shadow110022 a întrebat:

Eu sunt în clasa a IX-a, profil filologie si doresc sa ma mut pe științe ale naturii pe semestrul 2, deci în mare parte din reguli o stiu dar ceva îmi este neclar, când zice "Media de admitere trebuie să fie cel puțin egală cu Media ultimului admis", " Media ultimului admis" ce medie e ca nu spune si sunt confuz

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune foarte clar, doar ca nu intelegi tu. Ti-am explicat si la cealalta intrebare ca media de admitere este media cu care ai intrat, prin repartizarea computerizata, in actualul liceu si actualul profil - filologie.
Media ultimului admis este cea cu care s-a intrat pe ultimul loc la profilul de stiinte ale naturii, unde tu vrei sa te transferi.