| LikeForMe123 a întrebat:

Ieri pe orele online pe google meet, am intrat primul pe conferinta la ora de istorie, asa ca am avut acele "drepturi" de admin, de a da mute si kick. Asa ca dintr-o gluma i-am dat kick unui coleg, iar profii au vrut sa-l sancționeze pe cel care a făcut asta...dar nu știau cine era acela.S-a facut mare tam-tam. Azi vad mesaj pe grupul cu parintii ca făptașul a fost găsit de "domnul director" si ca va fi aspru sancționat, dar mi-e sa nu zică asa doar ca să mă dau singur de gol. Deci, ceea ce vreau sa știu este următorul lucru, este posibil sa se afle a doua zi cine i-a dat kick cum se se spune, de la cineva mai sus, de exemplu cum e domnul director? Sau astea sunt doar ca să pic în plasă?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

O gluma foarte proasta sef. Daca nu au pe cineva super bun in it si pe care sa il duca capul sa se uite la fisiere interne din meet nu au ce afla. Dar sugerez pe viitor sa te abtiilaughing

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Astia's cretini, ma rog, auzi si tu, 'cica am gasit faptasu' da ma, si pe elodia au gasit happy um... auzi la ei laughing eu dc dracu nu aveam asemenea chestii pe vremea cand faceam scoala? laughing pai voi va distrati la scoala ma, noi ne dadeam beep-uri in ora, si ne prindeam unii pe alti de ne usuram de credit.Ouf...laughing)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca nu ai recunoscut din prima faza, nu o fa nici acum. Bine, si profii sunt degeaba. A mai fost o intrebare de genul. Astia nu sunt in stare sa administreze cum trebuie un sistem de invatare online si cand se intampla faze ca asta de fata se apuca sa arunce cu sanctiuni in stinga si dreapta.

| Adrian5575 a răspuns:

Mai bine recunosti si spui ca ai apasat din greseala. Fapta recunoscuta este pe jumătate iertata. Nu o sa te omoare nimeni. Daca mai stai mult, tot se afla si o sa fie mai nasol daca afla singuri.

| LikeForMe123 explică (pentru Adrian5575):

Faza e că "cică" s-ar fi aflat deja, dar asta e ceea ce întreb, dacă au cum sa afle odată ce s-a terminat conferința si tot, sau doar spun pentru a mă băga singur în gura lor. Faza e ca de recunoscut nu prea merge, pentru ca acel elev e fiica profesoarei de română de la clasă. Încurcătură mare

| LikeForMe123 explică (pentru Wr3nch):

Mulțumesc, asta e ceea ce voiam sa aud.

| Wr3nch a răspuns (pentru LikeForMe123):

O gluma foarte proasta sef. Daca nu au pe cineva super bun in it si pe care sa il duca capul sa se uite la fisiere interne din meet nu au ce afla. Dar sugerez pe viitor sa te abtiilaughing

| Catalin77945 a răspuns:

Nah nici macar o sansa, asta odata, si in al 2 rand n-ar trebui sa se faca atata scandal ca i-ai dat kick unuia

| iamprettybored a răspuns:

Atâta timp cât așa ceva nu este specificat în regulamentul scolii, legal nu au voie să îți facă nimic. Nici să-ți scadă nota la purtare, nici altceva. Nu-i lăsa să te pună la perete doar fiindcă nu ești suficient de informat.

| LikeForMe123 explică:

Pana la urma mi-au dat o mustrare din aia scrisa și la următoarea abatere îmi scade nota la purtare. Directorul a fost înțelegător, nu ca și "crizata" de romana care dădea impresia că făcusem crimă