| alex210 a întrebat:

Salut, imi poate spune cineva cum as putea sa invat alfabetul chirilic mai usor, fara sa ma incurc in litere?

3 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Alfabetul chirilic normal care era și în țara noastră sau alfabetul unei limbi anume, rusă, bulgară etc?

| ubox7007 a răspuns:

Citind texte cu alfabet chirilic si eu am invatat, ca mai stiam eu si inca un prieten si puteam scrie fara sa stie nimeni nimic. Uite aicea sunt texte in romana scrise in alfabetul chirilic + un mig ghid de rusa: http://limbarusa.weebly.com/lectii.html

| Dorissa a răspuns:

Facand multe exercitii (daca esti genul care invata mai bine scriind) sau citind mult...succes!