| Calin_Bogdan_Stefan_1993 a întrebat:

Salut, imi puteti da câteva idei/subiecte/teme pentru niste compuneri in limba engleză?

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Idei/subiecte: cum sa alegi cadoul perfect pentru o persoana speciala; importanta englezei in limba de zi cu zi; animalele de companie; ce te faci cand o sa fii mare?; ce s-ar fi intamplat daca nu s-ar fi inventat becul?; cat de importante sunt relatiile interumane; economiile si importanta lor; mai este importanta lectura? de ce citim?; cum sa ajungi popular; merita sa mergem pe Marte?; ce sa iei cu tine cand mergi la mare; cum ne indeplinim visele?; cat de importanta este ecologia;
Teme: vacanta; cosmos; educatie; ecologie; comunitate; psihologie; istorie; geografie, etc.

| Bizon95 a răspuns:

Cum a ajuns Marvel sa scoata cel mai vandut film in toate timpurile care a ajuns in varful topului in numai cateva luni (altor filme le ia ani)

https://www.boxofficemojo.com/alltime/world/

nu ai dat un domeniu, asa ca presupun ca poti sa scrii ce vrei tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

My family.
My home.
Childhood.
Nature.
Stories from my grandmother.
My mother's fresh backed bread.

Poti alege un subiect care ti-e drag. Asa o sa poti scrie liber. Nu uita sa dai detalii. Daca descrii ceva din natura, pune culoare, sunet, impactul asupra ta. Daca despre persoane, descrie vibratia glasului, expresiile faței, bunatatea, ura. Pune pasiune in vorbe.