| AlexAg00 a întrebat:

Imi puteti recomanda o carte buna care sa ma lamureasca despre spectrul politic din Romania sau in general macar, legat de partidele de dreapta, stanga, ideologii politice cum ar fi liberalismul, socialismul, progresismul etc?

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu există nici o carte despre așa ceva! Doar documentare, informații pe Wikipedia, Google.
Există memoriile diverselor personalități politice, dar nu sunt obiective.

| flixbuster a răspuns:

In Romania singura doctrina politica este ciolanul.

| Cameliapantiru a răspuns:

Mihaela Miroiu- Ideologii politice actuale. Semnificații, evoluții și impact

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am auzit sa se fi scris o carte pe tema asta. Cred ca nici nu ar fi permis. =)
Pe recorder.ro găsești explicat ceea ce cauți, e posibil sa nu găsești tot ceea ce ai vrea dar na, eu zic ca dacă am merge la Dragnea în vizita ne-ar povesti el, cum sta cu politica. rolling on the floor