| George20123 a întrebat:

Salut, imi puteti recomanda o carte despre manipulare? Nu vreau o carte care iti spune ce este aceea manipularea, ci o carte care te poate invata cum sa manipulezi, etc. happy

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

The father of SPIN -> Biografia lui Edward L. Bernays, omul care a manipulat America.

Propaganda -> Scrisa de Edward Bernays

3 răspunsuri:
| Doarof3 a răspuns:

De ce ai nevoie de instrucțiuni pentru manipulare? Manipularea e ceva rău.A fi manipulat înseamnă stres, depresie și multe altele.Ai grija ce faci prin manipulare, deoarece poți rani pe cineva sau chiar îl poți conduce la depresie.Chestiile astea depind doar de anumite feluri de manipulari

| George20123 explică (pentru Doarof3):

Arta manipularii mi se pare interesanta, am ramas fara carti si mereu am vrut sa citesc despre asta. Logic ca nu vreau sa folosesc informatiile penteu a face rau. happy

| George20123 explică (pentru Doarof3):

Daca poti sa ma ajuti, mersi, daca nu, tot mersi happy