| Adryan407 a întrebat:

In 2 saptamani am examenul de la sfarsitul clasei a 8 a si mi-e cam frica la romana, media de la clasa o am 7-8 in acesti 4 ani de scoala, niste sfaturi cum as putea invata pentru o nota de 7+? Specific ca la mate ma descurc ff bine dar la romana nu prea am invatat.
Sfaturi? am nevoie de un 7 sau chiar mai bine un 8 la romana cum as putea lua?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Este un pic cam tarziu sa te apuci acum de invatat, dar ai timps a recapitulezi toata materia, stand cat de multe ore poti, cu burta pe carte.
Sambata si duminica poti sta chiar 8-10 ore, ca deh, poti sa sacrifici 2 weekenduri inainte de examene, care-s atat de importante.