| AboutWhat a întrebat:

Salut, in cazul in care vreau sa intru la o facultate in Romania care are admitere pe baza mediei de bac, dar eu nu am media necesara cum ma pot inscrie la acea facultate? Se pot da probe anul viitor, nu se poate intra, care este cazul?

1 răspuns:
| zurick a răspuns:

Media ta va rămâne aceeași și anul viitor. Dacă admiterea e pe bază de medie de bac, nu intri și atât. Poți încerca după în ce an vei dori, dar tot aceea va fi nota de bac.
În acest caz, poate ar trebui să te reorientezi la altă facultate, ah si oricum te poți înscrie la mai multe și nu confirmi locul după unde nu vrei...