| ralucutzica a întrebat:

Salut,in clasa a 5-a sunt grele rau de tot exercitiile la matematica pentru cei care invata bine?
Te scoae mult rau la tabla, sau iti explica lectia pana intelegi?

Răspuns Câştigător
| A2895 a răspuns:

Pentru cei care invata nimic nu e greu. Cand te scoate la tabla pentru prima data s-ar putea sa ai emotii, dar important e sa ai incredere in tine si in ceea ce sti.
In general profesorii explica pe intelesul tuturor, dar mai sunt si exceptii care nu au atata rabdare (sa speram ca nu va fi si in cazul tau).
Pregateste-te ora de ora si n-o sa ai probleme.

4 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

1. Pentru cei care invata bine, nu cred ca sunt grele.
2. Depinde de profesor...

Succes la scoala!

| Cryshhtian a răspuns:

Nu sunt grele, daca profesorul explica indeajuns incat elevul sa priceapa, nu sunt problemewinkingimportant e sa faci temele

| ralucutzica explică (pentru Cryshhtian):

Mersi la toti, si sper sa nu am atatea emotii sa ma acomodey repede cu prfoesorii, si sa nvat bine...Multumesc

| theblllackdog a răspuns:

Depinde de profesor, iar lectile la inceput vor fii usoare insa dupa nu mai intelegi decat jumate din ele din fericire daca intelegi ce o sa-ti trebuiasca e OK