| Flory200 a întrebat:

Salut.In matematica, ce inseamna un A intors cu varful in jos?
Si daca e necesar sa se stie am vazut-o intr-o culegere de a V-a la sora-meabig grin

Răspuns Câştigător
| passenger a răspuns:

Inseamna "oricare ar fi".

5 răspunsuri:
| adddaa a răspuns:

Acel A intors inseamna „oricare ar fi" de exemplu ai: A intors x e R, traducere laughing : oricare ar fi x apartine lui R.

este destul de folosit simbolul acesta, eu m-am intalnit chiar des cu el big grin
Sper ca am ajutat. happy

| emima a răspuns:

Stiu ca inseamna :oricare ar fi"

| QuizMaster a răspuns:

Reprezinta un simbol pentru ungi.Cum este simbolul pentru unghi ca un A,cu partea ascutita spre stanga si deschizatura spre dreapta, asa este si simbolul asta cu A intors cu vf in jos, dar e fff rar folosit.

| Andreea_6029 a răspuns:

Inseamna " oricare ar fi" de ex : x > o V (oricare ar fi ) a, b, c :*

| camy1994 a răspuns:

Un A intros in matematica inseamna pentru oricare