| AnDrEy_8110 a întrebat:

Intentionez sa urmez o facultate in domeniul informaticii si datorita programelor de inscriere si confirmare a locurilor care nu se intersecteaza am decis sa merg la Iasi, unde este un program mai ok pentru mine. Vreau sa dau admiterea la facultatea de Informatica, iar in caz ca nu voi avea medie destul de mare, am cautat niste variante de rezerva, la care admiterea se face pe baza de dosar. Eu am media la bac 8.93(am inceput o facultate ce nu tine de informatica si am renuntat), deci am sanse sa intru chiar daca e concurenta mare. Vreau sa va cer parerea despre aceste variante, daca sunt ok pentru o cariera in IT, sau sa ma ajutati cu alternative, daca mai sunt.

Variantele mele de rezerva sunt:

1. FEAA Iasi- Informatica Economica

2. Facultatea de Matematica de la UAIC ( Aici nu stiu daca exista programul Mate-Info, sau doar Mate)

3.ETTI de la Gheorghe Asachi (Aici sunt mai rezervat pentru ca nu stiu ce tangente are cu IT-ul, si in liceu am fost mediocru la fizica)

Ar mai fi si AC-ul, dar imi displace admiterea la mate, eu preferand admiterea la Info, de unde si faptul ca optiunea mea principala e Facultatea de Informatica de la UAIC, unde e la alegere intre mate si info.

Multumesc daca ai citit confesiunea mea si daca poti ajuta ma cu un sfat sau o parere, o sugestie.

1 răspuns:
| unvecin a răspuns:

Hai la Oradea. Sunt oameni faini.