| Sergiu1996 a întrebat:

Salut,la ce sa-mi aleg Bacul la geografie sau la istorie,care ar fi minusurile si plusurile, multumesc?

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu iti putem da un raspuns pentru ca nu avem de unde sa stim unde te descurci mai bine.
Din punctul meu de vedere si in ceea ce ma priveste, eu il voi da la istorie pentru ca imi place mult si ma descurc mult mai bine, dar aici depinde de fiecare in parte happy

| Sergiu1996 explică (pentru whatevernvm):

Pentru mine istoria este usoara,geografia mai grea,dar la BAC risti sa pierzi puncte, adica la istorie, daca examinatorului nu ii place ceva, geografia este mai fixa, istoria- subiectiva...

| whatevernvm a răspuns (pentru Sergiu1996):

Eu cred ca e mai usoara istoria si nici anii nu sunt asa de greu de retinut daca ii asimilezi cu ceva

| wolder a răspuns:

Vezi unde inveti mai usor
care ITI PLACE conteaza si asta

| sublime89 a răspuns:

Majoritatea aleg geografia pentru ca o considera mai usoara. La istorie sunt multi ani de memorat, si cateodata iti pica si ceva legat de politica, deci e mai complicat putin. Acum depinde cat de mult iti place tie istoria.

| Andreibobo a răspuns:

Minusurile si plusurile le ai tu, alege materia la care te descurci mai bine si care iti place mai mult.

| Nicolaie-Pedersen_Valentina_1988 a răspuns:

Depinde la ce esti tu mai bun... geografia ar fi mai usoara ca istoria, pentru ca nu trebuie sa ti minte anii big grin