| anonim_4396 a întrebat:

Salut, la o materie care am doua ore pe saptamana cate note trebuie?

8 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Teoretic 3 note. Practic, ramane la latitudinea fiecarul profesor.

| misterioaѕa a răspuns:

Bună
4-5

| ladyMillion a răspuns:

Depinde de profesor...normal ar trebui sa ai 3 note, insa media se poate incheia si cu minim douabatting eyelashesdaca profesorul nu a reusit sa dea suficiente note intr-un semestru poate sa incheie media si cu mai putine note, important este sa fie minim 2batting eyelashes

| MâţulMov a răspuns:

Iti trebuie 3 note la toate materiile(cel putin).Nu coneaza daca materia respectiva o ai de 2 ori pe saptamana sau chiar o singura data.
Eu la geografie am 4 note, dar o am decat o singura data pe saptamana.

| vdatcu a răspuns:

Nu are nici o relevanta numarul de ore cu numarul de note pe care trebuie sa le ai. Media aritmetica (care se trece in catalog) poate realizata din cel putin 2 note. Ce note primesti, peste ele sunt BONUS.

| AloAlo99 a răspuns:

Minim trei, nu ca profa de romana(am avut 9 note anul trecut pe sem I, da cat mai multe note proaste, e nebuna laughing.)

| TƎD a răspuns:

Stai sa iti explic: Deci la orice materie trebuie sa aduni orele de pe saptamana *presupunem ca ai 2 ore) si adaugi una deci minim 3 note, iar la meterile cu teza, vei lua teza in considerare ca o nota normala(adica ai 5 ore pe saptamana si adaugi una si ai 6 note cu tot cu teza)

| KiraVonHell a răspuns:

Minim 3. Daca ai avea la o materie 4 ore pe saptamana ar trebui sa ai minim 5.