| jackpot9 a întrebat:

Salut, la ora de T.I.C doamna profesoara mi-a scazut 2 puncte la purtare cu creionul pentru ca un baiat mi-a dat o palma si eu am ripostat dupa aceea am vorbit cu doamna profesoara si mi-a zis ca mi le sterge la sfarsitul semestrului daca stau cuminte, dupa 4 ore profesoara a zis sa nu mai vorbim si eu i-am soptit unui coleg sa stearga de la un exercitiu datele mele reale si profesoara mi-a scazut inca un punct la purtare cu creionul. Mi le mai sterge?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii serios nu o profesoara iti poate scadea nota la purtare, ci poate face doar o propunere. Scaderea notei se discuta in consiliul profesoral si se aproba de catre acesta si dirigintele are cel mai greu cuvant aici.
Ar fi bine si civilizat sa vorbesti cu profesoara, sa-i expui situatie reala, s-o asiguri ca pe viitor vei fi cuminte si sa-ti ceri scuze si atunci sigur nu va mai face propunerea de scadere a notei la purtare.