| sayWhaaat a întrebat:

Ce inseamna mai exact gara Neptun hc? Vreau sa merg la mare, dar am acolo si Neptun si Neptun hc si nu stiu care diferenta. Eu vreau sa ajung in statiunea Olimp, si stiu ca trebuie sa cobor la Neptun si sa stau la taxi/microbuz, dar care Neptun? Neptun sau hc?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

HC inseamna halta calatori, respectiv opresc acolo trenurile de calatori.
Unde trebuie sa cobori depinde de unde esti cazat, respectiv care dintre cele doua gara Neptun sau halta Neptun este mai aproape de locul de cazare.
Uita-te pe o harta a statiunii Neptun si o sa afli.

| GouDidodino a răspuns:

Mai bine te duceai in Jupiter, Olimpul e paragina, e pustiu, nu merita

| Arrakis a răspuns:

Hc-ul e acolo unde e statiunea.
Si majoritatea trenurilor opresc aici, nu cum ti-a zis eronat cineva mai sus ca opresc nu stiu care trenuri. Acum in sezonul estival toate trenurile opresc acolo. TOATE.

| NoriAl a răspuns:

In halta (HC) opresc numai trenurile regio. In Neptun, opresc toate trenurile. Tu, cu ce mergi?