| Kulip a întrebat:

Salut, m-am apucat de meditatii la matematica ca anul acesta dau bacul si nu prea inteleg unele chestii, profesorul imi explica foarte bine dar dupa ce plec de la el si ajung acasa si ma pun sa scriu nu mai stiu sa rezolv si la el nu am probleme le rezolv. Imi puteti spune cumva cum sa fac sa le inteleg? Cineva mi-a spus sa iau MemoPlus ajuta la ceva?

Răspuns Câştigător
| Florin123345 a răspuns:

Mama frate. ce ai facut tot liceul... eu trec a 10-a si tot scot un 6 6.5 in bac. am invatat multe chestii la care nu am ajuns precum matrici si logaritmi de pe internet si acum le stiu chestiile de baza urmand sa le pun la punct cand ajung la ele. In concluzie intra pe Youtube scrie TIPUL DE EXERCITII si dai bataie caci ai timp pana la sfarsitul anului oricum se reia materia in a 12-a din cate am auzit. Ai timp sa scoti minim un 8 uite aici un exemplu de videoclip si mai intri la el pe canal si te mai uiti ca sunt foarte multe chestii interesante si dai replay de 100 de ori pana iti intra in cap https://www.youtube.com/watch?v=PoGlnNcERyU succes!

6 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Tu dai banii degeaba la meditatii.of

| Florin123345 a răspuns:

Ce tip de exercitii nu intelegi?

| Kulip explică (pentru Florin123345):

Cele cu conditii de existenta, si cu progresii aritmetice in restul stiu. Ca am rezolvat exercitiile de la bac m2 de anul acesta si am facut de nota 5:40 dar mai am unele lipsuri din cauza asta m-am apucat de meditatii

| Florin123345 a răspuns (pentru Florin123345):

Si lasa memoplusul ca nu te ajuta laughing si eu am ramas corigent la matematica in clasa a 7 a si la examen am luat 9. deci nu e imposibil intr-un an rezolvi multe lipsuri crede-ma

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kulip):

Pana la 9 sau 10 mai ai o gramada de la 5:40. cate ore pe zi faci matematica?

| Florin123345 a răspuns (pentru Kulip):

Mama frate. ce ai facut tot liceul... eu trec a 10-a si tot scot un 6 6.5 in bac. am invatat multe chestii la care nu am ajuns precum matrici si logaritmi de pe internet si acum le stiu chestiile de baza urmand sa le pun la punct cand ajung la ele. In concluzie intra pe Youtube scrie TIPUL DE EXERCITII si dai bataie caci ai timp pana la sfarsitul anului oricum se reia materia in a 12-a din cate am auzit. Ai timp sa scoti minim un 8 uite aici un exemplu de videoclip si mai intri la el pe canal si te mai uiti ca sunt foarte multe chestii interesante si dai replay de 100 de ori pana iti intra in cap https://www.youtube.com/watch?v=PoGlnNcERyU succes!

| Mari8804 a răspuns:

Nu te invata cu pastile. Gandeste logic sau imagineaza-ti ca profesorul e langa tine.