| Marius44467447 a întrebat:

M-am hotărât cam târziu, dar as vrea sa ma duc la un liceul militar (fiind clasa a 8). Întrebarea mea este dacă pot sa mai depun dosarul și sa ma antreneaz cat de cat pentru a lua toate probele.
Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Eu am facut armata lunga. Din proprie experienta nu-i o problema ci, din contra, mai bine te duci la academie dupa liceu. In grupa mea (eram circa 30) eram 3-4 care nu aveam liceul militar (astazi se numeste colegiu) ci liceu civil. Si la ce le-a folosit? Tot ofiteri am iesit si noi si nu ne-am pierdut copilaria prin liceul militar.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu mai poti. Termenul limită de întocmire a dosarului de candidat (inclusiv efectuarea vizitei medicale pentru care este necesară o planificare anterioară) este 1 martie 2019.

| Marius44467447 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc mult pentru răspuns

| Salontanul a răspuns (pentru Marius44467447):

Multumesc si eu. Succes!