| mariuscdrz a întrebat:

Salut! M-am înscris la scoala postsanitara Fundeni. Eu am aplicat la "fără taxă" si in toamna voi sustine un examen, daca iau examenul intru, daca nu iau examenul, nu mai intru. Vreau sa stiu care este media minimă cu care se poate intra. Vă mulțumesc frumos!

4 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Asta e imposibil de stiut. Depinde de numarul locurilor fara taxa si de numarul candidatilor cu note mari. Admiterea se face in ordine descrescatoare a mediilor pana se ocupa locurile.
Sansa ta e sa inveti cat mai mult, cat mai bine, in timpul ramas. Succes!

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Dacă nu iei examenul nu mai intri? Nuuuu creeeeed.

| mariuscdrz explică (pentru SmaraldAlbastru):

Ba da. Daca te bagi la buget, trebuie sa iei examenul, daca nu ai luat examenul...mai încearcă la anul. happy