| Shimonakatokka a întrebat:

Ma pasioneaza informatica si vreau sa merg pe acest domeniu si la facultate. Unde imi recomandati sa merg dupa liceu?

Poli la Automatica si Calculatoare?
Universitate la matematica informatica?
Alte idei?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci. Vrei exclusiv software te duci la info. Vrei sa intri si in partea de electronica, hardware, robotica te duci la AC

| Deliiiia a răspuns (pentru suntserios):

Ma refer la concursuri. Profesorii mereu ne indruma spre automatica cand vrem sa mergem mai departe pe info.

| Deliiiia a răspuns:

La Universitatea Tehnica, Automatica si Calculatoare se pune mult mai mult accentul pe practica si in plus mereu au excelat fata de Facultatea de Matematica si Informatica. Ambele sunt bune, depinde de tine daca vrei sa faci performanta.

| suntserios a răspuns (pentru Deliiiia):

Au excelat? Cine zice? La urma urmei se fac materii diferite ca sa poata fi comparate