| Anonimu1994 a întrebat:

Salut,ma puteti ajuta si pe mine cu ceva? Sunt clasa a 8 a la o scoala din Iasi, faza este ca as vrea sa urmez un liceu cu profil economic dar am o intrebare LA LICEU CU PROFIL ECONOMIC MA INVATA CUM SA IMI CREEZ O FIRMA/AFACERI chestii legate de antreprenoriat? Sau ar trebui sa oftez pentru alt profil? Tin sa mentionez ca vr pe viitor sa imi deschid o afacere a mea si vreau sa ma pregatesc la nivel educational

6 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca dorești sa faci o facultate pe profil economic, este indicat sa faci acest liceu pentru ca vei intra mai ușor la facultate, si îți va fi mai ușor si in facultate, nu trebuie sa incepi sa înveți totul de la 0.

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Nu o sa inveti nu stiu ce, dar o sa inveti. Dar este facultate pentru ce vrei tu

| Romaniamafia a răspuns:

Inveti lucrurile elementare despre tipurile de societati comerciale; documentele utilizate; contabilitate; este posibil sa realizezi pe echipe o societate comerciala virtuala; inveti sa citesti eticheta unui produs si despre protectia consumatorului.

| Anonimu1994 explică (pentru Romaniamafia):

Deci sa înteleg ca ar fi ok profilul sau?

| Romaniamafia a răspuns (pentru Anonimu1994):

Tu stii exact ce vrei sa faci in viitor. Eu despre asta am invatat in liceu. Mai departe poti sa faci si facultate pe profil. Tu hotarasti.

| Jderu_Adrian_1997 a răspuns:

Facultatea nu te invata nimic concret. Uite aici conceptul afacerilor

4 Elemente ale unei Afaceri profitabile
_________________________________________
www.stars-business.com/ebook