| Mihaela_Olari_1999 a întrebat:

Ma puteti ajuta urgent?
Ce se invata in primul an scolar la profilul turism si alimentatie?
Sunt la profilul stiinte sociale si vreau sa ma transfer la C. Tehnologic Economic de Turism Iasi, dar pentru transfer trebuie sa dau niste diferente. De exemplu ce module se invata la matematica in clasa 9 si la alte obiecte la care probabil va trebui sa dau test?

2 răspunsuri:
| BiancaBiu1234 a răspuns:

In clasele a 9 a si a 10 se invata atat turism cat si alimentatie, urmand ca in a 11 a sa ti alegi o specializare. Vei avea la amndoua, module, adica materii unde inveti despre turism si alimentatie gen: servicii hoteliere, bazele restauratiei, daca nu ma insel o sa se faca si contabilitate, marketing si mai sunt. Media acestor module se incheie doar la sfarsit de an si nu se rotunjesc, spre ex 4, 99, nu devine 5 si esti declarat corigent. Se face mate ca pentru un liceu tehnic, M2 sau M3