| soaitamarius a întrebat:

Maine am simularea de examen national la Limba Romana se trec notele in catalog?

10 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Si eu I don't want to see Nu se trec.

| aly a răspuns:

De ce te intereseaza daca se trec in catalog sau nu? Din cate cred ca ai aflat media claselor 5-8 conteaza doar 25%, adica chiar daca nu ai invatat nimic in cei 4 ani si ai avut media 6-7 per total cu o nota buna la examene poti sa iei usor peste 9.
Eu am avut intotdeauna media peste 9.70 si poate ca nici mie nu prea imi convine ca am invatat poate si noptile la obiecte ca istorie, civica, biologie, iar copiii "destepti" s-au pregatit doar la mate si romana.
Iti urez bafta la simulare si mai ales la examen la vara! happy P.S Nota ti-o trece doar daca vrea profesorul.

| soaitamarius explică (pentru aly):

Media o am destul de buna 8.70 pe acolo e bunicica, la romana ma descurc dar la mate sincer nu stiu ce o sa fac la examen nu stiu nimic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Teoretic, NU ar trebui să se treacă notele în catalog!

"Rezultatele obţinute de elevi la simularea Evaluării Naţionale şi la simularea probelor scrise ale examenului de bacalaureat nu se consemnează în catalog." - SURSA :
http://edu.ro/index.php/pressrel/20919

Dar, practic, profesorul face ce vrea :(

În general, aceştia vor trece notele în catalog pe motivul că, dacă tot se "obosesc" să vă corecteze lucrările, să vă treacă şi nota ( ca să nu fie nevoiţi să vă mai dea un test suplimentar pentru notă )...

Toate cele bune.

| heAdgN a răspuns:

Nu se trec.
Asa este de la minister.

| Nadia18 a răspuns:

Din cate stiu eu nu se trec, dar depinde de scoala, profesor.

| LovingAdam a răspuns:

In mod normal, nu :d dar depinde dupa cum vrea profesoru-ul big grin

| LaraMaya a răspuns:

Depinde de profesor :/ la mine le trec -_- Stupid ***!

| Allexandru_Allex_1999 a răspuns:

Asta depinde de profesor. Ar trebui sa le treacawinking, la noi le trece sad

| deeeaa819 a răspuns:

Depinde de profesor...