| Nikolaus a întrebat:

Salut.
Maine se face scoala? Am auzit de la o profesoara(de la alt liceu) ca cica maine nu-i scoala ca-i ziua invatatorului sau nu stiu ce, in timp ce la liceu la mine n-am aflat absolut nimic. Mai mult ca ultima ora a fost cu dirigu' si n-a anuntat nimic. Voi faceti scoala maine?

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Evident ca nu merg maine, nu fac scoala. Am absolvit rolling on the floor

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Da, mâine este o zi obișnuită in care merg la școală big grin

| mediqt a răspuns:

Daca e sa fie ziua invatatorului, iar tu esti la liceu, n-ai nicio treaba, avand in vedere ca invatatorii tin lectii doar la clasele 0-4. Si nici cei mici nu cred ca vor sta acasa.

| Nikolaus explică (pentru mediqt):

Profa care mi-a zis preda la liceu fizica si la clasele a 12-a, nu la clasa a 4-a. I-am zis acelasi lucru, ca doar "E pentru invatatori." si ea a zis ca "Nu conteaza. E pentru toti!".
Tot n-ai raspuns la intrebare. Maine stai acasa sau te duci la scoala?

| mediqt a răspuns (pentru Nikolaus):

Merg la scoala maine. Cred ca depinde de fiecare scoala. De exemplu, am aflat de curand de la frate-miu ca el merge la scoala, dar fara ghiozdan si d-astea.