| Minca_Danni_1997 a întrebat:

Salut, merg si eu pentru prima data cu avionul si biletul imi este cumparat din Spania si trebuie sa il primesc prin email si nu stiu cum trebuie sa procedez, pe ce aeroport trebuie sa ajung aurel vlaicu sau henri coanda. Scrie cumva pe bilet?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Scrie pe bilet, ceva de genul Buc OTP (Bucuresti Otopeni). Dar in prezent nu functioneaza decat Otopeniul (adica Henri Coanda), nu ai cum sa ajungi pe altul, Baneasa (adica Aurel Vlaicu) e inchis de mai multi ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Zborurile internationale se fac numai de pe aeroportul Henri Coanda, de la Otopeni- Bucuresti!
Cand primesti biletul pe email, printeaza-l si mergi cu el in mana, la ghiseul de care apartine linia ta aeriana (cea mentionata pe bilet).

| EMKing a răspuns:

Da, scrie pe bilet locul (Aeroportul), ora plecarii, ora sosirii, data.