| OmletteDuFromage1 a întrebat:

Salut.
Momentan sunt elev in judetul Iasi si as vrea sa aflu cat mai multe detalii despre admiterea la facultatea de arhitectura si urbanism din cadrul universitatii tehnice din Cluj-Napoca. Orice detaliu mi-ar fi de folos, incepand cu admiterea propriu zisa pana la diferentele dintre facultatea din Cluj si cea din Iasi. Unde se intra mai usor, medii de admitere, diferentele dintre subiecte, etc. Nefiind din Cluj mi-e greu sa iau legatura cu un profesor care sa-mi poata clarifica treburile astea asa ca trebuie sa le aflu pe cont propriu.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"7. PROBELE DE CONCURS :
7.1 COMISIA 1
Art. 39 – Comisia 1 cuprinde Facultatea de Arhitectură și Urbanism
Art. 43 – Proba de concurs este prezentată în Anexa 1 și se desfășoară conform calendarului aprobat pentru admitere. Art. 44 – Proba începe la ora 14:00 și are o durată de 5 ore din momentul încheierii distribuirii subiectelor.
Modalitate de admitere :
Probă Desen MA=0, 8*ND +0, 2*MB MA-media de admitere ND-nota la desen MB-media la BAC" - SURSA = Regulamentul de la linkul oficial :
http://www.utcluj.ro/......e_2015.pdf

Toate cele bune!