| anonim_4396 a întrebat:

Nu am media incheiata pe primul semestru la o materie de bac, mai exact logică, sunt clasa a 12 a, nu a fost încheiată nici in primele săptămâni din al doilea semestru, profesorii spun ca asta înseamnă repetenție si nu mai poate fi incheiata, eu știam ca există un examen la finalul anului pentru medii neincheiate, mai pot remedia problema fara sa rămân repetent?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar, daca 1 singura medie nu-ti este inchisa, poti ramane repetent si poti rata BAC-ul.
Poti invata pe rupte la materia respectiva si poti ruga sa fii ascultata, ca sa-ti incheie media din primul semestru si sa ai note foarte bune pe semestrul 2, ca sa nu te lase corijent.

| Yurisa a răspuns:

In clasa a 12-a nu se face logica

| Numereal69ulfilas a răspuns (pentru Yurisa):

Se face optional geografie sau logica

| Yurisa a răspuns (pentru Numereal69ulfilas):

Nu neaparat, depinde de profesori si ce optionale propun ei. In programa nu exista logica in clasa a 12-a ca materie obligatorie, la asta m-am referit. Nu m-am gandit la varianta de optional laughing

| aimullah123 a răspuns:

Sau te poti ruga de profesoara sa iti incheie si gata. Asa se procedeaza la scoala. Profesorii nu respecta regulile.

| Numereal69ulfilas a răspuns (pentru aimullah123):

Am încercat asta, dar in momentul ala a intrat doamna director in clasă care a pus o oarecare bariera în încercarea mea... laughing)))))