| ubhgyfytddtfhfgdf a întrebat:

Oare ce se va da la BAC in sesiunea a 2-a la română, la subiectul 3? Opera epica sau lirica, în prima sesiune s-a dat opera lirică.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degraba ar putea sa cada epica in sesiunea a doua( din toamna) cum in prima a fost lirica(vezi ca Luceafarul a fost conceput ca basm si reinterpretat si a ajuns in genul liric.

| Anon31241212 a răspuns:

Cred ca tot lirica. Sau dramatic.

| Ecaterina96 a răspuns:

Din experiența mea, cu presupusul nu ajungi nicăieri. Dacă încerci să înveți câte puțin din tot și te ții de treabă nu ai niciun stres cu acest examen. Nu e greu să citești 3 comentarii la fiecare operă și să scoți de un 7-8. Mai ales când fără ultimul subiect iei 7.

| Ahshaj a răspuns:

Nu ai cum sa mergi la "ghici", probabilitatea este egala pentru fiecare gen. Invata tot ce ai.