| Armi480 a întrebat:

Salut,odata terminata o facultate din cadrul Academiei Nationale de Informatii am ocazia de a ma muta inapoi in județul din care am venit? Deoarece am vazut instituții SRI in toate județele

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca au locuri disponibile acolo, cati au optat pentru judetul respectiv si cum te clasezi fata de acestia, daca numarul de locuri disponibile este mai mic decat numarul absolventilor care au optat pentru judetul tau.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu ai ocazia sa te muti inapoi, pentru ca va trebuii sa mergi acolo unde te repartizeaza Academia, nu unde vrei tu.

| Kogaion a răspuns:

Eu din ce tin minte cand au venit la mine la liceu niste domni politisti, jandarmi, generali, etc. Ca in primul an lucrezi unde esti repartizat, iar dupa 1 an daca nu iti place, poti face o cerere sa te mute la mine in judet, acum banuiesc ca e la fel si la SRI

| Raniaa a răspuns:

Nu.
Ești repartizat în funcție de medie, locuri...