| demifcm77 a întrebat:

Pareri despre ASE Bucuresti finante-banci? Doresc si informatii despre posibilitati de angajare si salarii de inceput, multumesc!

2 răspunsuri:
| Thealexis a răspuns:

Gândește-te câte sute de absolvenți de Finanțe-Bănci termină în fiecare an facultatea în țara asta (nu doar la București, ci și în alte orașe). Gândește-te că în bănci ajungi să lucrezi cam greu, cu pile, cu alte chestii... Personal, nu cred că Finanțe-Bănci e o alegere bună. Doar dacă ai vreo rudă care să lucreze într-o bancă și să te ajute la angajare. Băncile-s un „sistem închis" și trebuie să faci multe compromisuri ca să intri în ele ca salariat. E drept, salariile sunt bune, din câte știu nu există salarii sub 1500 net pentru începători.

| demifcm77 explică (pentru Thealexis):

Finante-banci nu este numai pentru banci. Eu sunt interesat sa lucrez in piata de capital, insa specializarea am auzit ca e buna si pentru asigurari.