| lucian820 a întrebat:

Salut,pe o cartela prepay,o data ce ai pus-o in telefon,si activata, iti stotcheaza informatii despre telefon? Adica imei? te poate "localiza" dupa ce ai scos-o?

2 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Te poate localiza, pentru ca nu cartela te localizeaza.
Sunt 3 moduri de localizare, 1. LTE - distanta fata de antene, pentru care ai nevoie de cartela si este.modalitatea mai putin precisa, 2. Wifi - prin localizarea oricarei retele wifi pe care o interfereaza teleonul tau, chiar daca nu esti conectat la aceasta retea - modalitate foarte precisa, la fel ca GPS/Glonass - pe care il poti dezactiva pentru a nu vedea Tu unde esti?

| Vântulalb a răspuns:

Providerul de telefonie, nu cartela in sine, stocheaza tot despre telefonul tau si cartelele folosite.