| Holier a întrebat:

Poate sa ma lamureasca cineva in legatura cu incheierea anului scolar? In special daca poti ramane corigent sau repetent, deoarece am auzit ca anul acesta toata lumea trece.Si daca ramai corigent la o materie, cum si unde dai corigenta? Tot online sau te duci la scoala?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti trece daca ai corijente pe primul semestru, asta s-a spus deja.
Anul scolar se poate incheia cu mediiile dupa primul semestru, cand nu sunt corijente.
Trebuie sa-ti contactezi profesorul cu materia la care esti corijent si sa stabiliti o zi, cand iti poti da corijenta (online sau la scoala, vor decide profesorul tau si directorul scolii), ca sa ti se poata "repara" corijenta si sa ti se incheie media generala.

| Carolina1972 a răspuns:

Nu stiulaughing), bine ca am trecut la toate, trebuia sa va straduti sa scoateti un 5, nu e greu.
Nu ramaneti anul asta nici corigenti nici repetenti, stati linistiti.